Chanukos šventė – linksmybės vaikams

Lapkričio 30 d. Panevėžio žydų bendruomenės nariai, savo patalpose susirinko atšvęsti vienos iš pagrindinių žydų šventės – Chanukos.

Pagrindiniais šventės herojais buvo vaikai, kuriems tą vakarą patikėta uždegti žvakes, kartu su vyriausiais bendruomenės nariais – Irena Giedraitiene ir Jurijumi Smirnovu. Po maldos, šlovinančios žydų tautą ir kovą už laisvę, perskaitymo, PŽB pirmininkas Gennady Kofman priminė susirinkusiems šventės prasmę, istoriją, skaičiuojančią jau 2 tūkstančius metų. Po to vyko linksmoji dalis – „koncertas“. Vaikai pristatė improvizuotą programą, kurioje kiekvienas pademonstravo savo talentą, sugebėjimus. Koncertą atidarė Goda Šteimanaitė (3 m.) su pamokančiu ketureiliu. Visiems vaikams buvo teikiami prizai. Po koncerto bendruomenės nariai prie vaišių stalo diskutavo apie žydų istoriją, tradicijas, jų puoselėjimą ir perdavimą jaunajai kartai.

Sekančią dieną PŽB priėmė sveikinimus Chanukos proga iš bendruomenės draugų Lietuvoje ir užsienyje. PŽB narė Irena Giedraitienė uždegė penktąją šventės žvakę.