Chanuka Panevėžio Rožyno progimnazijoje

Jau tapo gražia tradicija, kuri tęsiasi daugiau nei dešimt metų, kad Panevėžio miesto žydų bendruomenė, pravesdama edukacinį darbą ir pati dalyvauja renginiuose, kuriuos organizuoja Rožyno progimnazijos tolerancijos centro vadovė Genutė Žilytė. Šį kartą susitikimas buvo skirtas Chanukos šventei. Ji švenčiama prieš prievartą, prieš priespaudos tamsą, už laisvę ir šviesią ateitį.

Panevėžio miesto žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman kartu su istorike, tolerancijos centro vadove susirinkusiems mokiniams papasakojo apie judėjų kovą prieš Sirijos graikus ir paaiškino istorinių įvykių esmę. Kada didelė priešų armija sugriovė Jeruzalės šventyklą ir išniekino aliejų, skirtą šventyklos aliejinei lempai uždegti. Nugalėję graikų ir sirų užkariautojus, žydai grįžo į šią šventyklą ir rado tik vieną indą tinkamos naudoti alyvos. Stebuklingai jos užteko ne vienai, o aštuonioms dienoms.

Šio edukacinio darbo pastovumas duoda puikius rezultatus mokinių švietime apie žydų tautos praeities įvykius, kuriuos svarbu žinoti ir šiandien. Mokiniai uždavė daug ir įvairių klausimų, į kuriuos atsakant buvo būtina paaiškinti kas yra „Makabi“, kokios dar buvo žydų organizacijos iki karo su tokiu pat pavadinimu.

Vyresnių klasių mokiniai kartu su savo mokytojais paruošė alyvų aliejuje keptus patiekalus: bulvinius blynus (latkes), spurgas.

Renginio pabaigoje Rožyno progimnazijos direktorė Aida Adiklienė nuoširdžiai padėkojo šventėje dalyvavusiems progimnazijos moksleiviams, tolerancijos centro vadovei Genutei Žilytei ir visiems renginio dalyviams už tolerancinį požiūrį žydams.