Panevėžio VŠĮ LASS nariai domisi žydų istorija

Nors laikotarpis sudėtingas, bet Panevėžio miesto žydų bendruomenė tęsia edukacinius susitikimus. Suplanuotam forumui iš anksto buvo pasiruošta. Dalyviai laikėsi būtinų apsaugos reikalavimų dėl COVID-19.

Šį kartą PŽB svečiavosi senjorų grupė iš VŠĮ „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga“. Perskaitę laikraštyje „Panevėžio balsas“ savaitinius straipsnius apie žydų gyvenimą Aukštaitijos sostinėje, VŠĮ LASS nariai paprašė gyvo pokalbio apie žydų istorijas prieš II pasaulinį karą.

2020 m. liepos mėn. PŽB patalpose senjorai prie arbatos ir kavos puodelio klausėsi bendruomenės pirmininko Gennady Kofman pasakojimo apie II pasaulinio karo įvykius ir tragišką žydų likimą. Jie suprato, kad mitas apie žydus, kurie tik skolino pinigus, neatitinka tikrovės.

Panevėžyje gyveno ir dirbo daug pasaulyje žinomų ir garsių žydų. O žinios apie žydų labdaros organizaciją „JOINT“ jiems buvo visai naujas, iki tol negirdėtas istorijos puslapis. Jie sužinojo apie garsų rabiną Josefą Kahanemaną, kuris atkūrė Panevėžio Ješivą, kuri iki šiol veikia Izraelyje.

Svečiai uždavinėjo įvairius klausimus, susidomėję klausėsi istorijų apie panevėžiečius žydus verslininkus, mokytojus, gydytojus, paprastus darbininkus, apie garsų Panevėžio žydą gydytoją Abraomą Merą.

Aptarti būsimi susitikimai, pasikeista dovanomis, svečiai paliko atsiliepimus tam skirtoje knygoje.