Gegužės 9-oji, Pergalės prieš fašizmą diena

Gegužės 8 ir 9 d. Panevėžio miesto žydų bendruomenės nariai pagerbė Antrojo pasaulinio karo pabaigos 76 – asias metines. Mes, žydai, niekada nepamirškime daugybės, kurie kovojo prieš nacizmą. Dauguma iš jų negrįžo į savo šeimas.

Gegužės 8 d. PŽB nariai, laikantis visų karantino saugumo reikalavimų, aplankė Rokiškio žydų kapinėse esantį memorialą, padėjo akmenukus, gėles ir uždegė atminimo žvakes.

Gegužės 9 d., prie paminklo „Geto vartai“ buvusioje žydų geto vietoje , Krekenavos/ Klaipėdos gatvių kampas, padėjo gėlių, uždegė žvakes.

Zikaro gatvėje, prie Stelos „Joint“ – 100-mečiui, buvusioje geto teritorijoje ir Panevėžio senosiose karių kapinėse po antrojo pasaulinio karo, žuvusiems tarybiniams kariams, Krekenavos g., padėtos gėlės, uždegtos žvakės. Tylos minute buvo pagerbti bendruomenės ir viso pasaulio žydai, kurie žuvo karo metu ir atgulė amžinojo poilsio taikos metu.

Šią svarbią dieną bendruomenė sulaukė svečių – dalyvavo Rusijos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Žurbin Sergej Anatoljevič su žmona ir Panevėžio Rusijos kultūros centro atstovė Valentina Vatutina.

Pasibaigus susitikimui bendruomenės nariai išsiskirstė nešdami širdyse gailestį dėl žuvusių ir viltį, kad tokie dalykai daugiau pasaulyje nepasikartos.