Panevėžio žydų bendruomenės nariai dalyvavo seminare, kurį organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacijų rėžimų nusikaltimams Lietuvoje tirti su Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro Tolerancijos ugdymo centru.
Renginio partneris – Panevėžio kraštotyros muziejus.
Į renginį buvo pakviesti visi Lietuvos tolerancijos centrų vadovai. Seminaras vyko dvi dienas.
Lėlių vežimo teatre buvo parodytas režisieriaus Juliaus Dautarto spektaklis „Mano vardas Icchokas“, kuris žiūrovams paliko didelį įspūdį. Kūrinio aptarimas ir pabendravimas su režisieriumi J. Dautartu vyko iki 22 valandos.
Aplamai edukaciniai renginiai Holokausto tema labai aktualūs, mes turime istoriją ne tik pažinti, bet ir prisiminti, jei norime gyventi tolerancijos ir pakantumo vieni kitiems aplinkoje.
„… Per meną ir kultūrą primename skaudžius dalykus, kraujuojančias žaizdas, kurie įsminga giliai į širdį. Tie dalykai ateityje būna atspara, išeities tašku, kai priimame svarbius sprendimus…“ – kalbėjo Troškūnų parapijos klebonas Saulius Filipavičius.
PŽB pirmininkas G. Kofmanas paklausė režisieriaus:
– Gerbiamas Juliau, kodėl šis spektaklis nerodomas plačiajai Lietuvos visuomenei? Kas trukdo tai padaryti? Gal verta kalbėti su LR Kultūros ministerijos atstovais?
Julius Dautartas atsakė:
– Tiesiog neužtenka LR kultūros ministerijos iniciatyvos.
Panevėžio J. Miltinio dramos teatre, plačiajai visuomenei 10 metų buvo pristatomas režisieriaus Valerijaus Jevsejevo tragikomedija „Visada tavo Ana Frank“ pagal knygą „Anos Frank dienoraščiai.“
Kitą dieną seminaro dalyviams buvo suorganizuota naujo režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmo “Izaokas“ peržiūra. Po to vyko teminė ekskursija Panevėžio kraštotyros muziejuje – pažintis su muziejaus ekspozicijomis bei edukacinėmis veiklomis bei erdvėmis.