Bendruomenėje lankėsi svečiai iš tolimųjų šalių

Balandžio 7 dieną Panevėžio žydų bendruomenę aplankė dvi jaunųjų rabinų grupės, kuriose buvo atstovų iš viso pasaulio šalių, tokių kaip JAV, Kanados, Anglijos, Prancūzijos, Izraelio, Tokijo ješivų.

Jaunuoliai domėjosi prieškariniu bei šiuolaikiniu žydų gyvenimu mūsų krašte. Pirmąją grupę lydėjo gerbiamas rabinas Meir Wunder, kuris kiekvienais metais apsilanko Panevėžyje su didele grupe abiturientų. Jaunuoliai labai domėjosi rabino Josifo Šlome Kahanemo gyvenimu.

 J.Šlome Kahanemas  gimė 1886 m. Kulių miestelyje, mokėsi Plungės bei Telšių Ješivose, vėliau tęsė studijas Naugarduko Ješivoje. Dirbo Ješivos direktoriumi.  Nuo 1919 iki 1940 metų su šeima gyveno Panevėžyje ir 1923 m. tapo Lietuvos Seimo nariu. J. Š. Kahanemas Panevėžyje įkūrė prieglaudą, vaikų namus, žydų religinę mergaičių gimnaziją ,,Javnė“, vadovavo garsiajai Ješivai. Vėliau kartu su sūnumi persikėlė į Izraelį, kur rūpinosi Lietuvos žydų religinių tradicijų išsaugojimu. Jo iniciatyva buvo pastatyta prieglauda žydų vaikams, vieno pastato sienoje įamžino Lietuvos Ješivų pavadinimus. 1919 m. taip pat jo dėka buvo atkurta Panevėžio Ješiva.

Atvykusi jaunuolių grupė turėjo galimybę peržiūrėti 1392 metų filmą apie Panevėžį. Filmas svečiams labai patiko, sulaukė didžiulo jaunuolių susidomėjimo. Svečiai uždavė nemažai klausimų Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkui Gennady Kofman, į kuriuos šis maloniai atsakė.

Antroji rabinų grupė atvyko vakare, apie 20.30 valandą. Šią grupę atlydėjo garbingieji rabinai Tuvia Konn bei Nesivos Tours, kurie parašė atsiliepimus svečių knygoje apie apsilankymą mūsų bendruomenėje. Jie pasakojo, kad yra girdėję, jog kai Yeshiva Bochrim augo, išgirdo apie puikų Panevėžio miestą ir vos tik atsiradus galimybei, jie panoro sugrįžti čia bei atrasti savo šaknis. Atvykę į Panevėžį ir aplankę žydams svarbias vietas, jie suvokė,koks didelis istorinis paveldas čia slypi ir tai privertė  didžiuotis tuo,kad jie esa žydų tautos atstovai.

Ši grupelė taip pat peržiūrėjo filmą apie Panevėžį, žydų istoriją mūsų krašte. Filmas jiems paliko didelį įspūdį, nes, pasak jų, šis video tarsi atvėrė langą į praeitį. Svečiai nuoširdžiai padėkojo už bendruomenės pirmininko Gennady Kofman atsidavimą ir už tai, kad jis įkvepia žydų žmones bei leidžia jiems didžiuotis savo tauta.