Susitikimas su svečiais iš Izraelio, Amerikos ir Anglijos

Panevėžio žydų bendruomenę birželio 23 d. aplankė garbūs svečiai. Taip sutapo, kad tuo pat metu atvyko dvi grupės svečių: šeima iš Izraelio ir moterys iš Anglijos ir Amerikos.

Iki pietų svečiai aplankė PŽB, domėjosi jos gyvenimu, veikla. Atvykusiems svečiams pirmininkas Gennady Kofman parodė 1932 m. filmą.

Liubish šeima (tėvai ir trys vaikai) atvykusi iš Izraelio domėjosi apie senelį ir kitus giminaičius, gyvenusius Krekenavoje. Pirmininkas jiems papasakojo apie 1941 m. Krekenavoje įvykusias žydų žudynes sinagogoje.

Ponia Jill Anderson gyvenanti Londone, Anglijoje norėjo sužinoti apie gimines Abrahamson, gyvenusius Panevėžyje ir čia turėjusius savo siuvimo saloną.

Maralee Joseph iš Kalifornijos, JAV, papasakojo apie giminaičius kilusius iš Biržų ir Rokiškio. Jis pasidžiaugė atstatytomis Rokiškio žydų kapinėmis, kurių sutvarkymu rūpinosi Panevėžio žydų bendruomenėje lankęsis ponas Philip Shapiro. Jo dėka buvo surinkti pinigai ir sutvarkytos kapinės.

Prieš išskubant svečiams susipažinti su miestu ir apžiūrėti buvusių žydų pastatų, jie su PŽB pirmininku Gennady Kofman nusifotografavo atsiminimo nuotraukai.