Memorialo atidarymas Biržuose

Birželio 16 diena Biržose, Pakamponyse   įvyko memorialo atidarymo ceremonija, skirta holokausto aukoms atminti . Daugiau kaip 50 svečių (litvaku)  iš skirtingų pasaulio šalių suvažiavo į šį iškilmingą renginį. Taipogi atidaryme dalyvavo seimo nariai, ambasadoriai, garbingi svečiai iš kitų miestų, Biržų jaunimas ir visuomenė.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vardų   pagerbimo  ceremonijoje atstovavo LŽB Tarybos narys, PŽB pirmininkas Gennady Kofman. Jis įteikė  Biržų rajono merui Vytui Jareskiui  padėkos  raštą.

Penktadienį , birželio 14 diena Panevėžio žydų bendruomenėje lankęsi Sofija Tabakina su vyrų Michailu iš Izraelio. Ji atvažiuoja į Lietuvą dažnai, kadangi jos  gimines  kilę iš Panevėžio , Šiaulių ir Biržų. Sofija šį kartą taipat dalyvavo memorialo atidaryme Biržų mieste , kur holokausto metu žuvo jos protėviai. S.Tabakina  kaip ir kiti litvakai gyvenantis Izraelyje kasmet aplanko Lietuvos atminimo vietas, kur Antrojo pasaulinio metu buvo sušaudyti jų artimieji. Ceremonijos metu  Sofija  įteikė  užsienio svečių palikuonims Panevėžio žydų bendruomenės atminties  ženklus MAGINDOV.