Panevėžio bendruomenė šventė žydų Naujuosius metus

Rugsėjo 29 dieną Panevėžio miesto žydų bendruomenė Parko kavinėje atšventė Roše šana. Šventė prasidėjo žvakių uždegimu, o Gennady Kofman perskaičius maldą, Michailas Grafman pūtė šaforą (ragą).

Bendruomenės nariai vaišinosi tradiciniais patiekalais: obuoliai su medumi, granatais, įdaryta žuvimi, apvalia chala, simbolizuojančia senųjų metų pabaigą ir naujųjų pradžią. Vaikams buvo įteiktos dovanėlės, jie daug sužinojo apie žydų tradicijas. Šventės pabaigoje buvo dalinami aujųjų metų kalendoriai, kuriuos išleido Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė.

Gennady Kofman perskaitė jo ekscelencijos Izraelio prezidento Reuven Rivlin  ir Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Yossi Levy sveikinimus. Taip pat gauti sveikinimai iš Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkės Fainos Kukliansky bei regionų bendruomenių pirmininkų. Visi sveikinantys linkėjo, kad nauji metai būtų saldūs, turtingi, laimingi ir sveiki, kad pasaulyje visi žydai būtų vieningi.

Panevėžio miesto žydų bendruomenė sutiko naujus metus su puikia nuotaika, šviesios ateities viltimi bei linkėdami visiems gerumo, taikos ir sveikatos.