Mums visiems priklauso prisiminti visus nekaltai nužudytus mūsų tautiečius, kurie niekada nesugrįš.

Jie nebegali sugrįžti į mūsų gyvenimą…

Mums visiems priklauso prisiminti visus nekaltai nužudytus mūsų tautiečius, kurie niekada nesugrįš.

Panevėžio m. žydų bendruomenė kreipėsi į Panevėžio m. savivaldybės administraciją su prašymu atnaujinti (renovuoti) užrašus ant paminklų ir memorialinių lentų, skirtų aukoms įamžinti: žydams sunaikintiems antrojo pasaulinio karo prieš 80 metų. Ant paminklo „Geto vartai“ jau atlikta užrašų renovacija.

Panevėžio m. bendruomenė vykdo renginių ciklą „Tvarkome masinių žudynių vietas“ Holokausto pradžios 80-mečiui paminėti. Planuojame aplankyti visas masinių žydų žudynių vietas Panevėžio apskrityje. Savo darbu ir indėliu norime ne tik prisiminti visą tragediją, įvykusią prieš 80 metų, bet ir parodyti pavyzdį atsakingiems savivaldybės darbuotojamas, kuriems ir priklauso pagal LR įstatymą prižiūrėti masines žudynių vietas ir žydų kapines. Šias metais sutvarkyta Kurganavos masinių žudynių vietos aplinka, bet dar liko išpjauti sausus medžius ir sutvarkyti tvorą.

PŽB valdyba dėkoja savanoriams ir darbuotojams: Albertui ir Virginijai Savinčiams, Jurijui Grafmanui, Timūrui Jerovickiui, Borisui Marijampolskiui, Onai Juospaitienei ir kitiems už dalyvavimą šiame projekte.

Eilinis tvarkymas vyks kitą mėnesį ir PŽB nariai važiuos į Žaliosios girios, Ramygalos, Raguvos ir kitas masines žydų žudynių vietas.