Sveikatos apsaugos specialistai rašo, kad poilsis prie jūros gerina sveikatą, stiprina centrinę nervų sistemą, net mažina cholesterolio kiekį kraujuje ir kt.

POILSIS LATVIJOS KURORTE – JURMALOJE

Sveikatos apsaugos specialistai rašo, kad poilsis prie jūros gerina sveikatą, stiprina centrinę nervų sistemą, net mažina cholesterolio kiekį kraujuje ir kt.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman vertina atostogų svarbą žmogaus organizmui . Tad prasidedant atostogų metui bendruomenės nariai kelioms dienoms važoje poilsiauti prie jūros.

Pagal GVF Panevėžio miesto žydų bendruomenės vystymo projektą 2023 metų liepos 28 – 29 d. žmonių grupė išvyko į pažintinę – poilsinę kelionę į Jurmalą.

Pakeliui buvo susipažinta su Bauskės miesto istorija, aplankyta Bauskės pilis, 20 kilometrų nutolusi nuo Lietuvos sienos. Pilis pradėta statyti 1443 m. Senoji renesanso stiliaus pilis baigta statyti 1456 m. Išorinių sienų storis 2,5 metro. 1976 m. ją pradėta atstatyti ir konservuoti.

Ir taip kilometras po kilometro pasiekėme Baltijos jūrą – Atlanto vandenyno baseino vidinę jūrą, esančią Europos šiaurėje. Jos plotis 377 000 kvadratinių kilometrų, vidutinis gylis – 55 metrai. Pasiekėme ir smėlėtą ir ramią poilsio zoną – Boundary. Pirmąją dieną mus gaivino šiltas lietus. Tad turėjome progos aplankyti Jurmalos miesto centrą, Kraštotyros muziejų ir šventoves. Susipažiname su žydų istorija . Antroji diena – saulėta ir šilta. Tikras smagumėlis maudytis, sportuoti ar vaikščioti sveikatingumo takais pušų apsuptyje. Pasirinkimas – laisvas. Ketvirtaklasei Rūtelei patiko maudynės, kriauklelių rinkimas.

Bendri pusryčiai, pietūs, vakarienė kėlė gerą nuotaiką. Vakare vyrai statė dvi palapines.

Antrosios dienos vakare, apie 18. 00 val. pasukome link Lietuvos. Pakeliui į Panevėžį aplankėme Holokausto aukų atminimo vietas.

Grįžome sveiki, saulės ir vėjo, ir jūros bangų pamaloninti. Iki kito susitikimo.

Joana Viga Čiplytė,

Panevėžys, 2023 08 11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.