Panevėžyje viešėjo Izraelio ambasadorė Lietuvoje

 Panevėžyje viešėjo Izraelio ambasadorė Lietuvoje

2024 m. birželio 4 dieną Panevėžio žydų bendruomenėje lankėsi  Izraelio ambasadorė Lietuvoje J. E. p. Hadas Wittenberg Silverstein.

Ji susitiko su Panevėžio miesto žydų bendruomenės pirmininku Gennady Kofman ir bendruomenės valdyba. Pirmininkas prie kavos puodelio pasakojo apie Panevėžio žydų bendruomenės gyvenimą, jos veiklą.

Viešniai buvo aprodytas sukauptas archyvas apie Panevėžio žydų gyvenimą.

Po susitikimo Gennady Kofman ambasadorei pristatė Panevėžio žydų paveldu objektus : Ješyvą Savanorių a.11., Laisvės a. buvusio žydų turgaus, <Chera Torą> sinagogą Valančiaus g.4., kartu apsilankė Panevėžio senosiose žydų kapinėse „Atminties skvere“ prie memorialo „Liūdinti žydų motina“.

Ambasadorė prie stelos, skirtos 100 metų JDC jubiliejui, buvo supažindinta su istorija apie JDC veiklą tarpukario Lietuvoje.

Po to buvo padėtos gėlės prie paminklo „GETO VARTAI“.

Tuo viešnagė nesibaigė – PŽB pirmininkas Gennady Kofman ambasadorę palydėjo  į miesto savivaldybę, kur juos priėmė Panevėžio miesto meras .

Susitikimo metu viešniai pristatyta miesto ekonominė, kultūrinė, sporto, socialinė padėtis, supažindinta su įgyvendinamais investiciniais projektais.

„Malonu jus matyti šiandien čia pas mus. Dėkoju už besitęsiantį nuoširdų bendravimą ir glaudų bendradarbiavimą su Izraelio ambasada. Žinau, kad šiandien itin įtempta Jūsų dienotvarkė, tad labai lauksime svečiuose kitą kartą, pasisvečiuokite pas mus ilgiau, Panevėžyje tikrai yra dėmesio vertų objektų, kuriuos privalu pamatyti“, – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė bendradarbiauja su Izraelio miestu Ramla – dar 2019-aisiais Taryba pritarė, kad Panevėžys oficialiai užmegztų ryšius ir sudarytų bendradarbiavimo sutartį su Ramlos miestu.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.