Rožyno progimnazijos sveikinimas su Pesach švente

Balandžio 10 d. popietę Panevėžio žydų bendruomenėje apsilankė Panevėžio Rožyno progimnazijos mokiniai, mokyklos vadovė Aida Adiklinė bei istorijos mokytoja bei Tolerancijos centro vadovė Genutė Žilytė norėdami mus pasveikinti su artėjančia švente.

Rožyno progimnazijos vadovė A. Adiklinė bendruomenei šventės proga įteikė saldžia dovanėlę, o mokiniai atsinešė pyragą, kurį iškepė vienas iš mokinių.

Įžanginį žodį tarė istorijos mokytoja Genutė Žilytė. Ji papasakojo apie bendradarbiavimą su Panevėžio žydų bendruomene, pasidžiaugė, kad šiemet sukanka jau dešimt metų kaip mokykla kartu su bendruomene ruošia bendrus projektus, prižiūri ir tvarko masinių žudynių vietas Panevėžio raj., organizuoja tolerancijos ugdymo seminarus.

Panevėžio m. žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman padėkojo direktorei Aidai bei TOC centro vadovei Genutei už bendradarbiavimą, geranoriškumą bei teisingą mokinių auklėjimą. Susirinkusiems pirmininkas papasakojo apie žydų tradicijas ir papročius, susijusius su Pesach švente, apie maistą, valgomą šventės metu.

Jaunimas susidomėję klausėsi apie žydiškus paplotėlius – macus, jų gamybą, klausinėjo apie žydų istoriją, kitas jų tradicines šventes.

Susitikimo pabaigoje Panevėžio bendruomenės narys Jurij Raak – Smirnov papasakojo savo šeimos išgyvenimus, patirtus per Holokaustą.

Išeidami mokiniai su istorijos mokytoja padėkojo už šiltą priėmimą, palinkėjo gražios Pesach šventės ir atsisveikino iki kito karto.