Rožyno progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinių paroda

Š. m. rugsėjo 12 d. Panevėžio miesto savivaldybėje surengta Rožyno progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinių piešinių ir fotografijų paroda Holokausto tema. Renginys skirtas Europos žydų kultūros paveldo dienai paminėti.

Parodą atidarė Panevėžio miesto vicemerė Regina Eitmonė, padėkodama mokyklai ir mokiniams už jų darbus. Rožyno progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro vadovė Genutė Žilytė taip pat pasidžiaugė savo auklėtiniais, jų darbais.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman padėkojo Rožyno progimnazijos administracijai, mokytojams, mokiniams už jų tolerantišką veiklą, kurią mokykla vykdo jau daugiau nei 10 metų. Jis pasidžiaugė, kad būtent ši mokykla yra nominuota Beigėlių krautuvėlės nominacijai, nes jie to tikrai verti, kadangi yra viena pavyzdingiausių mokyklų Panevėžyje ir Panevėžio apskrityje.

Gennady Kofman pabrėžė, kad LR Vyriausybė, Kultūros ir Švietimo ministerijos, Kultūros paveldo departamentas skiria didelį dėmesį Holokausto temai, tad labai malonu, kad Panevėžio savivaldybės administracija suteikė galimybę jų patalpose eksponuoti parodą, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie Holokausto istoriją, žydų tradicijomis ir tai leistų jiems sukurti teisingą nuomonę apie kaimynus žydus.

Taip pat Gennady Kofman padėkojo Panevėžio Kultūros paveldo skyriaus vedėjai Loretai Paškevičienei ir vyriausiajam miesto dizaineriui Romualdui Lukšui už jų darbą, už norą išsaugoti žydų paveldą.

Rožyno mokyklos direktorė Aida Adiklienė padėkojo mokyklai ir mokytojams, bet daugiausiai jos padėkų nusipelnė mokiniai už savo darbą, norą kuo daugiau sužinoti apie toleranciją, kitas tautas. Ji vylėsi, kad mokiniai savo žiniomis pasidalins su draugais, tėvais ir aplinkiniai taps tolerantiškesni.