Svečio iš Japonijos Susumu Nakagawa vizitas Panevėžio miesto žydų bendruomenėje

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto žydų bendruomenėje lankėsi svečias iš Japonijos Susumu Nakagawa. Į Panevėžį jis atvyko, kaip savanoris jau antrą kartą ir Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete antrą semestrą dėsto japonų kalbos pradmenis anglų kalba. Susumu veiklos tikslas  – pastatyti taikos tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos.  Lietuva ir Japonija yra geros draugės visam laikui. Taip pat jis domisi Lietuvos žydų istorija ir sužinojęs, kad mieste gyvuoja žydų bendruomenė, panoro joje apsilankyti. Vizito metu Susumu Nakagawa lydėjo dailės mokyklos mokytoja Loreta Januškienė. Kadangi svečias, kaip ir visa jo šeima jau šešiolika metų yra krikščionių tikėjimo, tai natūralu, kad jam įdomus ir senasis testamentas, žydų istorija, tradicijos. Susitikimo metu prie puodelio arbatos Panevėžio miesto žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman svečiui papasakojo Panevėžio miesto žydų istoriją, supažindino su archyviniais dokumentais bei bendruomenėje sukauptomis nuotraukomis. Susumu Nakagawa kilo daug klausimų į kuriuos išsamiai atsakė Gennady Kofman.

Pokalbio metu buvo paliesta Sugiharos tema, kada Japonijos konsulas Lietuvoje išdavė “Gyvenimo vizas”, kurios leido išsigelbėti daugiau nei tūkstančiui žydų nuo holokausto. Susumu Nakagawa, kaip ir visi japonai tuo labai didžiuojasi.

Susitikimo pabaigoje Gennady Kofman nuo Panevėžio miesto žydų bendruomenės svečiui įteikė atminimo dovanėlių ir palinkėjo sėkmės savanoriškoje veikloje.