Spalio 3 dieną Biržų žydų kultūros ir istorijos draugija kartu su VšĮ " Prabudimo orkestras" pakvietė Panevėžio m. žydų bendruomenės narius į renginį skirtą paminėti 80 metų sukaktį nuo Holokausto Lietuvoje pradžios.Koncertas ir paradas įvyko Biržų kultūros Namuose.

Holokausto atminimui skirtas renginys Biržuose

Spalio 3 dieną Biržų žydų kultūros ir istorijos draugija kartu su VšĮ ” Prabudimo orkestras” pakvietė Panevėžio m. žydų bendruomenės narius į renginį skirtą paminėti 80 metų sukaktį nuo Holokausto Lietuvoje pradžios.Koncertas ir paradas įvyko Biržų kultūros Namuose.

Skambėjo jaunosios kartos kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Holokausto 80-mečiui skirtą kūrinį atlike Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai. Įspūdingą pasirodymą pristatė Renginio svečias – Artimųjų Rytų instrumentais grojantis multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak. Jungtiniam kolektyvui dirigavo LNOBT vyr. dirigentas Ričardas Šumila.

Šiuo muzikiniu projektu siekiame pagerbti Lietuvoje gyvenusių žydų atminimą ir išreikšti solidarumą žydų bendruomenei“, – savo mintimis dalinasi idėjos autorius, senoviniais hebrajų instrumentais šofarais grojantis Tadas Daujotas.

Muzika yra tiltas tarp praeities ir dabarties. Prieš Antraji Pasaulinį karą Biržuose gyveno gausi žydų bendruomenė, gydytojai, mokytojai, verslininkai ir amatininkai, kartu su savo kaimynais kūrė Lietuvos ateitį, pabrėžė PŽB pirmininkas Gennady Kofman, dėkodami atlikėjams ir organizatoriams Vidmantui ir Merūnui Jakoniams…

Po koncerto svečiai ir žiūrovai susipažyno su Biržų krašto  muziejaus SĖLA parengta dokumentine paroda Holokaustui – 80. „KITOKIE, BET SAVI – BIRŽŲ ŽYDAI”.

Renginį dalinai rėmė Lietuvos žydų (Litvaku) bendruomenė.